9.2 C
Скопје

Актерката позната како Хурем султан го откри името на својата ќеркичка

Актерката Мерјем Узерли пред шест години, за време на нејзината прва бременост, се соочи со еден од најтешките периоди од нејзиниот живот. Тогаш таа сама ја пречека својата прва ќерка Лара, но овој пат не е сама, но таткото на нејзиното второ дете сè уште се крие од јавноста.

Турската актерка, која ја гледавме во улогата на султанката Хурем во серијата „Сулејман Величенствениот“, ја објави среќната вест на својот инстаграм – профил.

Со неколку фотографии, таа на своите обожаватели им откри дека во петокот го родила своето второ дете, девојче кое таа и нејзиниот партнер го нарекле Лили Кои.

Најмила моја Лили Кои… Лара, тато и јас сме многу среќни што пристигна во нашето семејство. Ние сме благословени и среќни што ни се придружи“, напиша Мерјем во описот на првите фотографии со својата ќерка.

Прочитајте и...  Виц на денот: Изум
Instagram
Instagram

Иако минатиот септември ја откри својата втора бременост, актерката не сакаше да го открие идентитетот на таткото на нејзината ќерка, кој не сакал да се експонира во јавноста.

Но, изминатиов период турските медиуми почнаа да шпекулираа дека таткото на бебето е популарниот турски актер Каглар Ертугрул. Но, никој од нив досега не ги потврди или негираше овие гласини.

Instagram
Instagram

Со самата најава за раѓањето на нејзината ќерка, таа остана дискретна, почитувајќи ја желбата на својот сакан.

Instagram
Instagram

Лара долго време сакаше брат или сестра, јас сум пресреќна што нејзината желба наскоро ќе се оствари. И јас сум среќна затоа што основам свое семејство“, изјави Мерјем во интервју минатата година.

Имено, пред да ја роди својата прва ќерка, актерката се соочувала со сериозни здравствени проблеми, а додека се обидуваше да се опорави, остана бремена. Во тоа време, нејзиниот партнер, претприемачот Кан Атеш, ја принудувал актерката да абортира, но таа одбила. Нивната врска заврши неславно, целосно прекинувајќи ги контактите и таа сепак одлучи да ја донесе на свет Лара.

Прочитајте и...  Гест кој ја потресе публиката: Оваа нумера славниот американски композитор ѝ ја посветил на Мира Фурлан
Instagram
Instagram

Од тие бурни периоди во нејзиното минато, Мерјем не зборува за нејзиниот приватен живот, одлучувајќи среќата во нејзиниот живот да ја чува за себе.

Поврзани вести

Рики Мартин со новиот имиџ ги разочара следбениците

Слободен печат

Ликот од песната „Божа Пуб“ на Балашевиќ навистина постоел: Ова е легендата за Петар Божаниќ

Милена Ризовска

Секое утро се будела преморена, па ставила ноќна  камера: Се шокирала кога забележала две очи!

Слободен печат

Најздрави природни грицки: смеете да ги јадете во секое време

Слободен печат

Џорџ Клуни прв пат откри кој филм го снимил пијан

Слободен печат

Јагнешки бут со рузмарин

Слободен печат

Остави Коментар