24 C
Скопје

Актерката и мис на светот заврши во болница поради ковид-19

Боливудската ѕвезда и поранешна мис на светот Аишварија Раи Бахчан, која беше позитивна на тестот за ковид-19, е пренесена во приватна болница во Мумбаи заедно со нејзината осумгодишна ќерка.

Аишварија Раи (46) и нејзината ќерка Арадија биле во изолација во нивниот дом, но биле примени во болница поради тешкотии во дишењето, пишува дневниот весник „Тајмс оф Индија“.

– Тие се добро – рекол извор од болницата.

Свекорот на Раи, индиската филмска легенда Амитаб Бахчан (77) и нејзиниот сопруг Абишек Бахчан (44), исто така, највлијателни актери на Боливуд, биле примени во врвната приватна болница „Нанавати“ во Мумбаи на почетокот од оваа недела.

Аишварија Раи беше мис на светот во 1984 година, а филмската кариера ја започна во 1990 година. Денес, таа е лице на многу мултинационални козметички компании. Аишварија редовно се појавува на листите на најубави жени на светот.

Од почетокот на пандемијата во Индија, повеќе од 26.000 луѓе починаа од последиците на ковид-19. Индија, која регистрираше повеќе од милион заболени, има трет најголем број заразени луѓе во светот.

Поврзани вести

Ова е најлошата работа која можете да ја чувате во паричникот!

Слободен Печат

ФОТО: Водителката Ирена Спировска на „Прв до врв“ уште еднаш покажа дека годините се само бројка

И. Т.

Избегнете труење: Кое месо колку време може да го чувате во фрижидерот и замрзнувачот?

Слободен печат

Пролетно ризото и риба: Свежи шпаргли, арборио ориз и малку бело вино

Слободен печат

Ноќни кашлици кај децата: Решението се крие во едно суптропско овошје достапно на нашите пазари

Слободен печат

ФОТО: Израел ја осудува Бела Хадид за учество во протестите

Слободен печат

Остави Коментар