Ако се уште имате Интернет Експлорер во вашиот компјутер, избришете го веднаш! Еве зошто

Не е само доволно да не користите Интернет Експлорер, потребно е и целосно да го избришите од вашиот компјутер.

Луѓе кои се занимаваат со безбедност на интернет открија голем недостаток во овој пребарувач, кој на хакерите многу лесно им овозможува да крадат податоци од вашиот компјутер.

Најлошото е тоа што вие воопшто не морате ниту еднаш да го отворите овој пребарувач, за неој хакер тоа да го злоупотреби.

Се што е потребно за хакерите да можат да влезат е да го имате исталирано овој пребарувач во вашиот компјутер.

Поради тоа најдобро е веднаш да го избришете и воошто да го немате на вашиот компјутер.

Прочитајте и...  Виц на денот - Светлана

Прочитај повеќе

Ќе се снима филм за Ејми Вајнхаус: Сакаме да ја прикажеме токму каква што беше!

Слободен печат

Детето на Илон Маск веќе не се вика X Æ A-12! Обидете се да го прочитате новото име

Слободен печат

Ако готвите сѐ со маслиново масло, не му правите услуга на здравјето

Слободен печат

Веслиевска: Нашиот образовен систем не ја вреднува и наградува креативноста кај децата

Јасмина Кантарџиева Димков

Летна торта со пишкоти и банани

Слободен печат

Одите во тоалет само „за секој случај“? Уролозите предупредуваат да се одвикнете од оваа навика

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

5 производи што ги јадеме секој ден, а се опасност за здравјето

Слободен печат

Гитаристот на групата „Квин“ доживеал срцев удар!

Слободен печат

Одберете име за вашето бебе според хороскопскиот знак

Слободен печат

Меган Маркл верува дека кралското семејство ковало завера против неа?

Слободен печат

Дневен хороскоп за 26 мај: Желбата за поактивен живот ќе направи да донесете некои избрзани одлуки

Слободен печат

Виц на денот – Светлана

Слободен печат