Ако не се справи државата, корупцијата ќе се справи со неа

Во денешниот број на печатеното издание на „Слободен печат“ читајте:

Хроникa

Ако не се справи државата, корупцијата ќе се справи со неа

Економија

Регулаторна комисија: Ќе поскапи водата за да има инвестиции

Скопје

Шилегов ќе ја сели градската администрација во зградата на ЕВН?

Сцена

– Каде исчезна „мадам“ која подведувала малолетнички на Епстајн?

Здравје

– Контрацептивните таблети го намалуваат делот од мозокот кој го контролира сексуалниот нагон
– Дури 2.368 различни видови бактерии се наоѓаат во папокот!

Гастрономија

– Пробајте ја новата јапонска банана диета
– Кои чаеви треба да се пијат кога чувствувате надуеност во стомакот

Спорт

Прва фудбалска лига: Шкендија на гости кај Вардар

Одбојка: „Спартанците“ ќе играат во Златната европска лига

Прочитајте и...  Американската амбасада во Скопје: Членовите на ЛГБТИ заедницата имаат право на еднакви права и заштита според закон

Не го пропуштајте и новиот број на „Женски печат“.

 

 

 

 

Прочитај повеќе

„Меѓаши“: 68,7 отсто од родителите се за комбинирана настава од септември

Слободен печат

По експлозијата во Бејрут 80.000 деца се бездомници

Слободен печат

Албанија: Рекорден број новозаразени, се вработува дополнителен медицински кадар

Слободен печат

Македонија во третиот степен на препорака за патување на Стејт Департментот

Слободен печат

Шпанија става во карантин 32.000 луѓе

Слободен печат

МЖ Транспорт: Возот на релацијата Кочани-Велес-Скопје во функција по поправка на локомотивата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

После САД и Германија реагира за спорниот закон за ОВК: Не е во склад со основите слободи

Слободен печат

Нови 155 позитивни случаи со Ковид-19 во последните 24 часа, починаа две лица

Слободен печат

Mаж исчезнал во водите на Вардар додека извлекувал возило на ЕВН

Слободен печат

Либанскиот претседател се сомнева: Експлозијата може да е предизвикана од бомба, ракета…

Слободен печат

Ново жариште во Германија, матуранти го донесоа вирусот од одморот во Хрватска

Слободен печат

ГП „Евзони” за влез во Грција ќе биде затворен за патници и возила по осум часа дневно до 15 август

Слободен печат