Ако Хари го прифати американското државјанство засекогаш ќе ја загуби титулата принц!

Меган Маркл и принцот Хари неодамна ја напуштија Велика Британија и најпрво се преселија во Ванкувер, а потоа се упатија кон Лос Анџелес.

Но, странските медиуми прогнозираат дека оваа одлука негативно ќе влијае на Хари, бидејќи сметаат дека тој поради овој потег засекогаш би можел да остане без кралската титула.

Американскиот закон вели дека личност која го прифаќа државјанството мора да се откаже од титулата стекната со раѓање во некоја друга држава.

Иако потпиша дека титулата веќе нема да ја користи, Хари не го загуби правото на неа.

Сепак, ако се согласи на странско државјанство, остатокот од животот ќе го помине како „обичен граѓанин“ на САД.

Интересен е фактот што американски државјанин може да прими некоја титула, па така Меган не го загуби државјанството откако се омажи за принцот Хари.

Прочитајте и...  СВЕТ БЕЗ ЛУЃЕ: Што ќе се случува на Земјата кога човештвото ќе исчезне? (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Па, не ти требаат хеланки, гледаме се! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

НБА ѕвездата слуша српска музика: Погледнете за која песна станува збор! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

СВЕТ БЕЗ ЛУЃЕ: Што ќе се случува на Земјата кога човештвото ќе исчезне? (ВИДЕО)

Слободен печат.

Нема сепаре и скапо шампанско: Анастасија Ражнатовиќ го прослави роденденот скромно во домашна атмосфера! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Георгина на Кристијано влезе во базен и заборави да го облече долниот дел од бикинито? (ФОТО)

Васко Спасоски

Старлетата малку претера: За вакви бикини треба храброст и некако не е за помлади од 18 години! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Детето кое најмногу ве лути, личи на вас! Изненадени?

Васко Спасоски

Зошто треба да каснете овошје пред да одите во супермаркет?

Слободен печат

Цеца Ражнатовиќ и Јована Јоксимовиќ се изнаиграа на прославата по повод Бајрам (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Фасцинантна глетка: Наместо туристите, во цветањето на црешните уживаат елени (ВИДЕО)

Слободен печат

Им светат очите од љубов: Игор Џамбазов и Илина повеќе не се кријат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пијан печен компир (РЕЦЕПТ)

Слободен печат