2 C
Скопје

Акцискиот план на Софија ја бара нашата „слаба точка“

Во најновиот број на Слободен печат читајте:

– Акцискиот план на Софија ја бара нашата „слаба точка“ – Ако не со вето, со „мека сила“: инвестиции, медиуми, факултети…

– Директорката на УЈП откри фрапантни податоци – Газдите делеле милиони, на работниците им давале плата од 5 денари?!

– Не треба да се избрзува со лелизацијата на марихуаната – Партиите за декриминализацијата на лесните дроги

– Мицкоски ќе собира потписи против пописот

– Дебата – Потребен ли е закон за проверка на потекло на имот?

– Срамен „бизнис“ на паркингот на Клинички центар – Нема паркинг ако не платиш „рекет“ на продавачите на дребулии!?

– Стопанствениците притискаат врз Владата за петти пакет мерки за помош на фирмите

Прочитајте и...  Мицкоски: Толку се неспособни што и подарени вакцини не може да ги применат

–  Најмасовна истрага во историјата на САД – ФБИ, Тајната служба и Армијата во масовен лов на екстремисти

– Мајк Пенс го отфри повикот од Конгресот да го отповика Доналд Трамп

– Во овој број и редовниот прилог на осум страници со колумни и коментари – Плато

Поврзани вести

Филипче: Првите вакцини од „Фајзер” и од Србија ќе стигнат со интервентен увоз, планот за вакцинација е подготвен

Слободен печат

ЈП „Водовод и канализација“: Продолжува масовната кражба на капаци на шахти и решетки од сливниците

Слободен печат

Средба на министерот Спасовски со директорот на МАРРИ, Сашко Коцев

Слободен печат

Во Велика Британија кривично се гонети 6.500 луѓе поради насилство поврзано со ковид-19

Слободен печат

Една година на ЈП „Дрисла” под Град Скопје: Долгот од 175 милиони денари, сведен на 90 милиони, од 156 фирми, се должи на 30

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Двоен бомбашки напад во Ирак, најмалку 28 загинати

И.И.

Остави Коментар