12 C
Скопје

Акциска контрола на полицијата во Кавадарци и Неготино, изречени 93 мерки

Сообраќајната полиција изрекла 93 мерки за време на вчерашната акциска контрола во Кавадарци и Неготино. Затекнати се 11 нерегистрирани возила, десет возачи без довола, а 52 од контролираните возеле над дозволената брзина.

Портпаролот на МВР, Тони Ангеловски информира дека акциската контрола се спровела вчера, во времето од 10 до 15 часот, од страна на мобилната единица за БПС.

Прочитајте и...  ФОТО: Синот на Реџепи итно хоспитализиран во Воена болница, крвави траги и скршени стакла на луксузниот автомобил

Поврзани вести

Затворен угостителски објект во тетовско, приведен сопственикот и шест странски државјанки

Слободен печат

Приведен дилер на кокаин од Куманово

Слободен печат

МВР приведе две лица по пукањето во коешто беше повреден синот на поранешниот реис на ИВЗ

Слободен печат

ФОТО: Синот на Реџепи итно хоспитализиран во Воена болница, крвави траги и скршени стакла на луксузниот автомобил

Слободен печат

ВИДЕО | Слободен печат дознава: Синот на поранешниот поглавар на ИВЗ е повреден во престрелка во Ѓорче Петров

Слободен печат

Километарски колони на Плетвар, превртено тешко товарно возило кај Топлица

Слободен печат

Остави Коментар