19 C
Скопје

Акционерите на „Луфтханза” ја прифатија помошта од германската Влада

Акционерите на „Луфтханза” денеска изгласаа германската Влада да преземе 20-процентен удел во компанијата, отворајќи го патот за доделување девет милијарди евра државна помош за кризата што пандемијата на коронавирусот ја погоди најголемата германска  авиокомпанија, јави ДПА.

Поврзани вести

Октомври е оптимален период за имунизација на 70 отсто од граѓаните, вели премиерот

Слободен печат

Заев: Дијалог може да носи резултати, но не очекувам ништо за 27 април

Слободен печат

Новата фабрика на ЛЕАР во ТИРЗ Тетово ќе отвори до 1 500 нови работни места

Слободен печат

Шахпаска: Во новиот закон за работни односи ќе биде вклучена и формализација на неформалната работа

Слободен печат

„Лидл“ ќе вложи 500 000 евра во Македонија

Слободен печат

Бремена жена од Македонски Брод се породила во амбулантно возило

Слободен печат

Остави Коментар