Акција „Рефлекс“: Полицијата спречи нелегален влез на 252 мигранти (ФОТО)

Во рамки на оперативната акција „Рефлекс”, полициски службеници од повеќе организациски единици на Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден спречија влез на 252 лица-мигранти долж граничната линија со Грција, Бугарија и Србија и внатре, на територија на Република Северна Македонија.

Во денешното соопштение од МВР се потсетува и на вчерашниот ден кога беше сузбиена 12-члена организирана криминална група за криумчарење мигранти.

МВР, се подвлекува, и во наредниот период продолжува со мерки и активности за спречување на илегален влез на териоторијата на Република Северна Македонија.

АКЦИЈА НА МВР: Приведени 10 лица кои криумчареле мигранти (ФОТО+ВИДЕО)

Прочитајте и...  Премиерот Заев е негативен на ковид-19

Поврзани вести

Во Гази Баба казнети 192 несовесни возачи

Слободен печат

Кавадарчанец почина откако му се превртел тракторот

Слободен печат

Скопјанец пронајден мртов во неговиот дом во Гази Баба

Слободен печат

Тетовец ја нападнал сопругата

Слободен печат

Стари гранати од Прва светска војна пронајдени под „Тубме кафе“

Слободен печат

Засилени контроли во Чаир: Казни за 18 лица кои возеле без возачка

Слободен печат

Остави Коментар