Акција на Слободен печат: И нашите деца се медиумски ѕвезди на Денот на шегата! – 4 ДЕЛ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ни пристигнуваат голем број фотографии со дечиња маскирани во преслатки и креативни маски за 1 април, Денот на шегата. Овојпат Априлијадата ја правиме во домашни услови, но не ѝм ја скратуваме радоста и забавата на овој ден на нашите најмили. Придружете ни се и вие и испратете ни фотографија од вашите маскирани дечиња, а ние ќе ја објавиме.

Годинава, поради коронавирусот улиците не беа преплавени со дечиња, ама затоа Слободен печат ја организираше акцијата Нека бидат и вашите деца медиумски ѕвезди!

Придружете ни се и вие. Ослободете ја целата имагинација и помогнете им на вашите дечиња да направат креативни маски. Потоа, испратете ни фотографии од успешната маскенбалска креација на:

  • isprati@pecat.mk

Повикот за маскенбалска забава трае до недела (5 април). Испраќајте ни фотографии заклучно со 5 април! Најуспешните маски ќе ги објавуваме секојдневно во порталот „Слободен печат“ и на страниците на „Женски печат“ во весникот Слободен печат, во вторник (7 април).

Напомена: Родител да ги испрати фотографиите, со име и презиме и возраст на детето.

ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ УЖИВАЈТЕ ВО ВЕСЕЛАТА ФОТОГАЛЕРИЈА НА НОВИТЕ МЕДИУМСКИ ЅВЕЗДИ.

(ЗА ПРЕТХОДНИОТ ДЕЛ ОД ГАЛЕРИЈАТА КЛИКНЕТЕ ТУКА)

Прочитајте и...  Медицинската сестра чии фотографии го обиколија светот, сепак нема да биде казнета! (ФОТО)
Ненад Димоски, 3 години
Меглена Митревски, 5 години
Меглена Митревски, 5 години
Меглена и Огнен Митревски, 5 години и 6 месеци
Ангеловски Михаил, 4 години

Каја Тодоровска, 4 години
Каја Тодоровска 4 години
Вук Антиќ, 4 години
Лана Антиќ, 4 години
Благој и Михаил Сандеви, 9 и 4 години
Благој и Михаил Сандеви, 9 и 4 години

 

Нина Попоска, 3 години

Прочитај повеќе

Па, не ти требаат хеланки, гледаме се! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

НБА ѕвездата слуша српска музика: Погледнете за која песна станува збор! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

СВЕТ БЕЗ ЛУЃЕ: Што ќе се случува на Земјата кога човештвото ќе исчезне? (ВИДЕО)

Слободен печат.

Нема сепаре и скапо шампанско: Анастасија Ражнатовиќ го прослави роденденот скромно во домашна атмосфера! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Георгина на Кристијано влезе во базен и заборави да го облече долниот дел од бикинито? (ФОТО)

Васко Спасоски

Старлетата малку претера: За вакви бикини треба храброст и некако не е за помлади од 18 години! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Детето кое најмногу ве лути, личи на вас! Изненадени?

Васко Спасоски

Зошто треба да каснете овошје пред да одите во супермаркет?

Слободен печат

Цеца Ражнатовиќ и Јована Јоксимовиќ се изнаиграа на прославата по повод Бајрам (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Фасцинантна глетка: Наместо туристите, во цветањето на црешните уживаат елени (ВИДЕО)

Слободен печат

Им светат очите од љубов: Игор Џамбазов и Илина повеќе не се кријат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пијан печен компир (РЕЦЕПТ)

Слободен печат