Акција на Слободен печат: И нашите деца се медиумски ѕвезди на Денот на шегата! – 3 ДЕЛ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ни пристигнуваат голем број фотографии со дечиња маскирани во преслатки и креативни маски за 1 април, Денот на шегата. Овојпат Априлијадата ја правиме во домашни услови, но не ѝм ја скратуваме радоста и забавата на овој ден на нашите најмили. Придружете ни се и вие и испратете ни фотографија од вашите маскирани дечиња, а ние ќе ја објавиме.

Годинава, поради коронавирусот улиците не беа преплавени со дечиња, ама затоа Слободен печат ја организираше акцијата Нека бидат и вашите деца медиумски ѕвезди!

Придружете ни се и вие. Ослободете ја целата имагинација и помогнете им на вашите дечиња да направат креативни маски. Потоа, испратете ни фотографии од успешната маскенбалска креација на:
  • isprati@pecat.mk

Повикот за маскенбалска забава трае до недела (5 април). Испраќајте ни фотографии заклучно со 5 април! Најуспешните маски ќе ги објавуваме секојдневно во порталот „Слободен печат“ и на страниците на „Женски печат“ во весникот Слободен печат, во вторник (7 април).

Напомена: Родител да ги испрати фотографиите, со име и презиме и возраст на детето.

ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ УЖИВАЈТЕ ВО ВЕСЕЛАТА ФОТОГАЛЕРИЈА НА НОВИТЕ МЕДИУМСКИ ЅВЕЗДИ!(ЗА ПРВИОТ ДЕЛ ОД ГАЛЕРИЈАТА КЛИКНЕТЕ ТУКА)

Прочитајте и...  Големата трансформација на Бен Афлек која се случи во врската со новата „Бонд“ девојка (ВИДЕО)
Андреј Димитровски, 1 година
Саша Ивановиќ, 8 години
Миа Ивановиќ, 9 години
Миа и Саша Ивановиќ, 9 и 8 години
Евгенија и Борјан Маринковски, 5 години
Борјан и Евгенија Маринковски, 5 години
Милена Ристовска, 2 години
Димитар и Милена Ристовски
Димитар Ристовски, 4 години
Ева Лазовска, 8 години
Михаела Крстевска, 6 години

 

Прочитај повеќе

Трик од искусните: Како да ја сочувате свежината на лебот

Слободен печат

Теорија на заговор: Хари не е таткото на детето на Меган?

Слободен печат

Авторката на „Хари Потер“ објави нова бесплатна онлајн книга за децата во карантин

Слободен печат

Одлична идеја за денешниот ручек – Пилешко во сос од павлака (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Бочели: Целото мое семејство имаше коронавирус, тоа беше ужасно – ние имавме среќа!

Слободен печат

Се избричил првпат по 10 години, неговата сопруга шокирана! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Маја, Адријана, Билјана и Весна, жени со јасна визија  

Ј.К.Д

Едноставен трик со кој јагодите нема да ви скапуваат

Слободен печат

Сензационално откритие – Дете пронашло плоча стара 3.500 години

Слободен печат

Меган не сакала да го напуштат кралското семејство, тоа е масло на Хари

Слободен печат

Храната во конзерви трае долго, но мора да внимавате

Слободен печат

Хороскоп за 27 мај – Погледнете што ве очекува оваа среда

Слободен печат