Акциите на Бетон АД Штип исклучени од котизација – Слободен печат
ВестиЕкономија

Акциите на Бетон АД Штип исклучени од котизација

Од денеска акциите издадени од компанијата ќе бидат исклучени од котација на Официјалниот пазар на Берзата.

Одборот на директори на Македонската берза на седницата одржана на 11.07.2019 година донесе одлука за исклучување од котација на акциите издадени од Бетон АД Штип, заради стечај на друштвото.

Акциите издадени од Бетон АД Штип ќе бидат исклучени од котација на Официјалниот пазар на Берзата (Задолжителна котација), почнувајќи од 12.07.2019 година (денеска).

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close