Акциите на Алкалоид во пораст, еврото денеска 61,49 денари

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото има вредност од 61,7956 денари денари.

Британската фунта чини 68.4944 денари, швајцарскиот франк е 56.1952 денари, а американскиот долар 55.7014 денари.

Што се однесува до акциите на берзата, очигледен е растот акциите на Алкалоид, додека се забележува благ пад на акциите на Гранит.

Прочитајте и...  Иранскиот филм „Јалда“ ја крена публиката на нозе во Берлин

Прочитај повеќе

ОФИЦИЈАЛНО: Потврден првиот случај на коронавирус во Македонија

Слободен печат

Прес-конференција на Спасовски, Филипче и Караџовски во Владата (ВО ЖИВО)

МИА Агенција

ДИК ги повика граѓаните да извршат увид во Избирачкиот список до 11 март

Слободен печат

Потврден коронавирус во Македонија

Слободен печат

Во Подгорица превентивно поставени шатори поради коронавирусот

Слободен печат

Трамп ги продолжи санкциите против Кремљ

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На 1ви Март започнува новата наградна игра на Макпетрол, „ВЕРНА секогаш со Вас!“

Слободен Печат

Министерот Адеми на чело на владината делегација на одбележување на годишнината од загинувањето на претседателот Трајковски во Мостар

Слободен печат

Трамп: САД се во одлична форма и покрај лажните вести кои се обидуваат да предизвикаат паника на берзите

Слободен печат

Вонредна состојба во Сан Франциско поради коронавирусот

МИА Агенција

Царовска: За 2,5 години вложени над 100 милиони евра во странските и во домашните компании

МИА

Ангеловска: Рано е да се зборува за последиците врз нашата економија од коронавирусот

Слободен печат