Академија ФМП влезе во првата кошаркарска лига

Академија ФМП го доби возвратниот дуел со службен резултат од 20:0.

Како што велат од таборот на Академија ФМП оваа победа доаѓа како круна на целокупниот труд вложен во текот на целата сезона, на сите кои што се дел од овој кошаркарски проект. Упатија и благодарност до Општина Кисела Вода.

Тренерот Игор Гацов – Гац по втор пат во својата кариера успеа да однесе една екипа во првата лига (во минатото тоа го направи со екипата на Амак СП).

Тимот од Кисела Вода избори пласман во елитата од втора шанса, првата не ја искористи во двомечот со втората екипа на МЗТ Скопје Аеродром.

Прочитајте и...  Млад навивач на Јунајтед му пиша на Клоп да престане да победува! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Слободен печат

Идеалниот тенисер според Надал: Бекендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер… (ВИДЕО)

Слободен печат

Стерлинг го запали алармот во Мадрид: Се сликаше во дрес на Реал

Слободен печат

Парите го вртат светот: Лигата на шампионите со повеќе натпревари во иднина

Слободен печат

Проблеми за Ливерпул, без Хендерсон на реваншот со Атлетико!?

Слободен печат

Ѓоковиќ расположен пред Дубаи, Иванишевиќ подготвува „одмазда“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

деветнаесет − Осумнаесет =

Прочитај повеќе

Роналдо в сабота ќе го игра 1.000 натпревар во кариерата! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија со 10 натпреварувачи на „Мавровскиот меморијал“

Слободен печат

Арсенал нема пораз во 2020, а најголемото изненадување доаѓа од Италија

Слободен печат

Млад навивач на Јунајтед му пиша на Клоп да престане да победува! (ФОТО)

Слободен печат

Комедија на мечот Хетафе – Ајакс! (ВИДЕО)

Слободен печат

Абидал: Проблем со Меси? Една важна работа научив овие денови!

Слободен печат