Ајакс, Славија и Бриж пред пласман во ЛШ

Екипите на Ајакс, Славија Прага и Бриж имаат голема шанса пред своите гледачи да го прослават влезот во групната фаза од Лигата на шампионите откако во првите натпревари од плејофот остварија поволни резултати.

Славија Прага и Бриж славеа со минимални 0:1 на гостувањата кај Клуж и ЛАСК Линц, додека холандскиот шампион одигра без голови на гости кај Аполон.


Победата на чешкиот тим над Клуж ја обезбеди Масопуст додека Бриж со голот од пенал на Ванакен во 10. минута го совлада ЛАСК Линц.

 

 

Прочитајте и...  Ѓоковиќ открива како комуницира со Надал и Федерер

Прочитај повеќе

Грчкиот премиер бара исфрлање на грчките екипи од УЕФА

Слободен печат

Војдан Стојановски:  Треба да веруваме во нас, не треба да гледаме на противниците со респект

Слободен печат

Револуција во фудбалот, Шкотска забрани играње со глава на деца помлади од 12 години

Слободен печат

Навивачите на Барселона му се извинија на Брајтвајт за пречекот

Слободен печат

Ѓоковиќ открива како комуницира со Надал и Федерер

Слободен печат

Тренер го победи поранешниот клуб па ги соблече панталоните пред навивачите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

два − оне =

Прочитај повеќе

МЗТ Скопје се ослободи од двајца странци

Слободен печат

Фудбалерите на белгиски клуб играле над масовна гробница од Бронзено време

Слободен печат

Најголемата легенда на Бостон носеше дрес на Лејкерси поради Коби (ВИДЕО)

Слободен печат

Гвардиола: Му се воодушевувам на Реал Мадрид

Слободен печат

Коронавирусот го одложува наредното коло во Серија А

Слободен печат

НБА класиката им припадна на Лејкерси, рекордна победа за шампионот (ВИДЕО)

Слободен печат