Ахмети свика седница на Централното претседателство на ДУИ – Слободен печат
ВестиМакедонија

Ахмети свика седница на Централното претседателство на ДУИ

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети денеска свика седница на Централното претседателство на партијата.

Седницата ќе се оддржи во партиското седиште во Тетово, а треба да се разгледаат предлозите за делегати на четвртиот изборен конгрес, идните партиски тела и идните програмски определби и статутарни промени.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close