Ахмети: Партнерството меѓу ДУИ и СДСМ функционира без проблеми – Слободен печат
ВестиМакедонија

Ахмети: Партнерството меѓу ДУИ и СДСМ функционира без проблеми

Според Ахмети, има и разлики и предрасуди од некој член на нивната партија, но тоа не го загрозува партнерството.

Партнерството меѓу ДУИ и СДСМ функционира без проблеми, оцени лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети, одговарајќи на новинарско прашање каква е состојбата во владината коалиција.

Според Ахмети, има и разлики и предрасуди од некој член на нивната партија, но тоа не го загрозува партнерството.

– Секако дека имаме и разлики. Секако дека има и предрасуди од некој член на нашата организација, но тоа не значи дека го загрозува партнерството и дека ќе се создаде некое незадоволство се до непочитување на партнерството. Нема никакви проблеми кои би не загрозувале нас, коалициските партнери – рече Ахмети, кој присуствуваше на приемот за 18 годишнината од Рамковниот договор, што се одржа вечерва во Клубот на пратениците.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Еден коментар

  1. Se dodeka vi go toleriraat kriminalot so koj opstojuvate od formiranjeto ke funkcionira I koalicijata. DUI e duvloto na kriminalot, sijamskite bliznaci na dRpmne. I toa nema da trae vechno, che si lezhite, sho bi rekol vashiot prijatel od dRpmne….koj ete, ne ni sonuvashe deka che lezhi.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close