Ахмети му честита на Рама за новиот албански владин кабинет

Али Ахмети / Фото: МИА

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција (ДУИ), Али Ахмети му честита на албанскиот премиер Еди Рама на новиот владин кабинет, откако тој денеска ја положи заклетвата, соопшти ДУИ.

„Претседателот Ахмети му честита на премиерот Рама. посакувајќи му добар мандат и многу успеси за Албанците и Албанија“, се вели во соопштението.

„Албанците ти дадоа доверба да ги водиш и да продолжите со работата за да ја направите Албанија европска да стане европска и јас немам ниеден сомнеж дека во тоа ќе успееш. Им честитам и на новоизбраните министри на Владата со најискрени желби за успех во нивниот мандат“, му пишал Ахмети на Рама.

Видео на денот