Ахмети лут, удираше по маса: Кој толку ги разедини Албанците? (ВИДЕО)

Првиот човек на ДУИ, Али Ахмети жестоко реагираше во студиото на ТВ21 после лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски каде беа договорени парламентарни избори. Ова е веста на денот. Но, што се крие всушност зад неа?

Ахмети во видео од интервју кое вчера на Фејсбук го објави вицепремиерот Бујар Османи, беше незадоволен и запраша кој толку ги разединил Албанците за да имаат толку многу политички партии. Ахмети смета дека со тоа што Албанците се поделени на повеќе партии, се губи гласот и нервозно удираше по масата во студиото на ТВ21.

Според шефот на Демократската унија за интеграција, на средбата кај претседателот пристигнале 6 делегации на Албанците, наспроти двете на Македонците.

– Срам ми е да одам на средби со 6 различни албански делегации. Срамно е за Албанците, 6 албански делегации се таму, а само 2 македонски, по една од власта и од опозицијата – нервозно порача Ахмети.

Прочитајте и...  Мицкоски: Во четиригодишниот мандат ќе покажеме дека можело да се работи чесно и честито

Интересно е што ова видео е старо речиси две години. Видеото се појави токму вчера, денот кога во вилата Водно кај претседателот Стево Пендаровски се одржа лидерска средба на која лидерите на седум политички партии договорија предвремени избори да се одржат на 12 април 2020 година.

Видеото го преземаа речиси сите медиуми, со што се остави впечаток дека лидерот на ДУИ е видно нервозен и веќе ја почнал кампањата со жестока реторика. Видеото инаку е снимено интервју од 2017 година за емисијата Клик плус на националната телевизија ТВ21.

Прочитај повеќе

Силјановска говори за сексот и привлечноста на мангупите (ВИДЕО)

Слободен печат

Новинарка на Си Ен Ен ограбена во јавување во живо: Додека известуваше за водостојот, крадец ѝ извлече нож (ВИДЕО)

Слободен печат

Општина Дебар: Последиците од Ковид-19 ќе се зголемуваат со застрашувачки тренд

Слободен печат

„Ер Франс” укинува 7.500 работни места

Слободен печат

Пакистанскиот министер за надворешни работи позитивен на коронавирус

Слободен печат

Биле во брак 53 години, а потоа и двајцата починале од коронавирус, држејќи се за раце (ВИДЕО)

Слободен печат

1 comment

НЕВЕН ГНЕВЕН 21/10/2019 - 15:49 at 15:49

Е па нервозен е, бидејќи доколку се изврши попис, ќе пропадне Охридскиот договор и привилегиите кои неоправдано ги користат албанците.

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мицкоски: Уверен сум дека народот ќе му го заврти грбот на Зоран Заев (ВИДЕО)

Слободен печат

Отворање на нов независен Театар „Златен елец“ во Скопје

Слободен печат

Поранешен директор на АИ за Турција осуден на шест години затвор поради тероризам

Слободен печат

Силјановска: На 15 јули мора да се стави крај на катастрофалното владеење на СДСМ

Слободен печат

Мицкоски: Луѓето се незадоволни од живејачката, луѓето сакаат промени

Слободен печат

Заев: Николовски бандит невиден, само Милошоски е поголем бандит од него (ВИДЕО)

Слободен печат