Агенти деноноќно ја следеле Катица Јанева

Последните денови пред да биде уапсена, Катица Јанева била добро следена од екипа на МВР. Од нејзиното следење јавноста можеше да дознае дека таа била во резиденцијата на Претседателот на Република Македонија, во козметички салон, а неколку пати се сретнала со нејзиниот син Лазар.

Двапати Јанева била лоцирана дека влегува во зграда каде што е сместена адвокатската канцеларија „Поленак“. На 20 август лани таа влегла во службеното „пежо“ и пристигнала во скопска Апелација. После некое време се вратила дома.

Екипа на МВР ја снимило и како руча со нејзини познаници во ресторанот „Ден и ноќ“.

Јанева и нејзина познаничка биле да купуваат во супермаркет на „Тинекс“, а потоа купените производи ги однеле на засега непознато лице кое било згрижено на Геријатрија. Во посета на лице сместено на Геријатрија таа била и пред 20 август.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Српските власти откриваат детали за контејнерот на смртта, мигрантите од Шид стигнале до Парагвај

Следниот ден, на 21 август, Јанева беше уапсена во нејзиниот дом лоциран во Козле.

Поврзани вести

Советот на општина Шуто Оризари одржа комеморативна седница по повод смртта на Амди Бајрам

Слободен печат

ФОТО: Граѓаните од општина Гази Баба им помагаат на лицата од ранливите категории

Илинка Иљоска

ФОТО: Запленет кокаин во Кичево

Слободен печат

Шилегов: Би ги укинал централните инспекции, да не постои државен инспекторат

Слободен печат

Во Словенија од денеска во болниците само пациенти со Ковид-19 и итни случаи

Слободен печат

Греењето на дрва најзастапено, на струја еколошки најприфатливо

Слободен печат

Остави Коментар