Аеродром убедливо со најмногу новозаразени со ковид-19

Аеродром со 505 случаи е општина во Скопје со најголем број активни случаи со коронавирус, според денешната статистика на Министерството за здравство.

По оваа општина следуваат Центар со 433 и Карпош со 417 случаи.

Состојбата во останатите опптини во главниот град е следна:  

• Чаир – 109

• Гази Баба – 256

• Кисела Вода – 296

• Ѓорче Петров – 198

• Бутел – 97

• Шуто Оризари – 14

• Студеничани – 3

• Сарај – 16

• Арачиново – 7

• Илинден – 35

• Сопиште – 17

• Чучер Сандево – 8

• Петровец –13

• Зелениково – 7

• Странец – 11

• Нераспределен- 73

Скопје и натаму е град со најголем број активни случаи – 2 515. Според денешната статистика, главниот град е рекордер и по бројот на новорегистрирани случаи во изминатите 24 часа – 303.

Нови 594 заразени со ковид-19, три лица ја загубија битката

Прочитајте и...  ИЈЗ дневно ќе прави до 1000 тестови за коронавирус, 150 повеќе од досегашните

Поврзани вести

По десет години зад решетки: Неонацистот и негатор на Холокаустот, Хорст Малер на слобода

Слободен печат

Основачот на американскиот култ „Нексием“, Кит Раниер осуден на 120 години затвор

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се крие и не го кажува ставот за Делчев и македонскиот јазик

Слободен печат

Митко Јанчев повикува на мирен протест за смена на Мицкоски

Маријана Митровска

Празникот на сите светци, 1 ноември, неработен за граѓаните од католичка вероисповед

Слободен печат

ВИДЕО | Таравари: Eдинствена грешка кај министерот Филипче е што ја брани Комисијата која што ја изгуби битката

Слободен печат

Остави Коментар