Аеродром, Карпош и Центар имаат најмногу случаи на коронавирус во Скопје

Најновите податоци што вечерва ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на ковид-19 од кои најмногу има во Аеродром, Карпош и Центар.

Во Аеродром се регистрирани 699 активни случаи, во Карпош 547 и во Центар 519. Потоа следуваат Гази Баба со 450 и Кисела Вода со 417 активни случаи.

Трицифрени бројки на активни случаи има и во Ѓорче Петров – 286, Чаир -166 и Бутел -152. Во останатите скопски општини е помал бројот на активни случаи.

Прочитајте и...  Шилегов: Засадуваме висококвалитетни садници коишто веднаш влегуваат во екоситемот на нашиот град

Поврзани вести

ИК на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука за избор на претседателство на ветерани

Слободен печат

Како дел од мировниот договор за Нагорно Карабах: Азербејџан го презеде Калбајар од Ерменија

Слободен печат

ВО ЖИВО: Прес-конференција на портпаролот на Владата, Душко Арсовски

Слободен печат

Семејното насилство е најзастапен облик на насилство врз жените во Грција

Слободен печат

ВИДЕО | Царовска: Првото полугодие ќе заврши на крајот на годинава

Слободен печат

Шахпаска: Не 16  туку 365 дена да работиме на прашањето на насилството, родово-базираното и семејното насилство

Слободен печат

Остави Коментар