Аеродром ги санира дупките во општината - Слободен печат

Аеродром ги санира дупките во општината

По подобрувањето на временските услови, Општина Аеродром продолжи со санација на ударните дупки на улиците што се под нејзина надлежност.

Во изминатиот период беа санирани дупки на улици во Горно Лисиче, населба Лисиче и Реонски центар во Аеродром. Деновиве се работи на санација на ударните дупки на улицата „23 Октомври“ во населбата Острово.

Овие активности ќе продолжат и во наредниот период, со цел да се подобри патната инфраструктура и да се зголеми безбедноста на сите учесници во сообраќајот соопштија од општина Аеродром.

Прочитај повеќе

Под набљудување 16 лица во САД кои биле во контакт со носител на корна вирусот

Слободен печат

„Стапи во брак со својот силувач“: Контроверзен закон предизвика бес во Турција

Слободен печат

Пивара Скопје доби нова А-интегрирана еколошка дозвола

Слободен печат

МЕПСО: Ќе се модернизира најзначајната трафостаница за снабдување на Скопје

Слободен печат

Се раскитува новогодишната елка на плоштад (ФОТО)

Слободен печат

ЕУ со осуда за нападите врз цивлни цели во Сирија

МИА Агенција

Остави Коментар

7 − three =

Прочитај повеќе

Македонија бележи назадување на Индексот за перцепција на корупцијата

Слободен печат

Трамп е првиот претседател кој ќе „маршира за живот“

Слободен печат

Османи: Владата се обидува максимално да биде во коректни односи со медиумите

Слободен печат

Одбележувањето на 75 години од ослободувањето на Аушвиц предизвика општ хаос во Ерусалим (ФОТО)

Слободен печат

Ивановска: Ако се реши „Рекет”, ќе се подобри перцепцијата за корупцијата во земјава

МИА Агенција

Собранието на 11 февруари ќе го ратификува Протоколот за НАТО

Слободен печат