7 C
Скопје

Адвокатката на таткото на Бритни Спирс: „Тој е загрижен, ѝ го спаси животот, а луѓето погрешно разбраа сè“

Пејачката Бритни Спирс (39) крена прашина со филмот „Framing Britney Spears“, а бројни обожаватели и јавни личности застанаа на страната на поп – ѕвездата. Вивијан Торин, адвокатката на Џејми Спирс (68), исто така се појавува во новиот документарец за животот на пејачката. Таа тврди дека токму тој и го спасил животот на Бритни.

Разбирам дека секоја приказна мора да има главен негативец, но луѓето погрешно го разбраа сето тоа во овој случај. Ова е приказна е за грижлив, посветен и лојален татко кој ја спасил својата ќерка од бројни опасни ситуации по нејзинит живот. Бројни луѓе и нанесоа штета, ја повредија и искористија. Џејми и го спаси животот, изјави Вивијан за Good Morning America.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Britney Spears (@britneyspears)

Адвокатите на Џејми тврдат дека за време на старателството над Бритни, нејзиното богатство било проценето на 2,8 милиони долари во 2008 година, а до 2019 година, тие го вратиле на скоро 60 милиони долари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Britney Spears (@britneyspears)

Новинарите ja прашаа Торино зошто Бритни не зборуваше јавно за целата драма околу старателството.

Прочитајте и...  Чоколадо, грозје, коски од живина и друга храна која не смее да ја јаде вашето куче

„Тоа ќе морате да ја прашате лично неа“, одговори таа.

Минатата година, правниот тим на Бритни Спирс тврдеше дека таа се плаши од нејзиниот татко и дека нема да ја продолжи кариерата се додека не биде надвор од негова контрола. Во ноември минатата година, судот одби да го откаже старателството на Џејми над неговата ќерка и го продолжи до септември оваа година.

Поврзани вести

ФОТО | Седа коса, а таа непрепознатлива: Погледнете каква промена претрпе убавата Белучи за новата улога

Слободен печат

Реченици кои треба да ги избегнувате на интервју за работа

Слободен печат

Адвокатот на Вајнстин тврди: Тој е веќе речиси слеп, му испаѓаат и забите

Слободен печат

Чоколадо, грозје, коски од живина и друга храна која не смее да ја јаде вашето куче

Слободен печат

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

Остави Коментар