Адријана Лима сакала да биде чесна сестра! Невина влегла во брак со Марко Јариќ, а тој ја изневерил со оваа старлета! (ФОТО)

Поранешната учесничка во „Парови“, Кристина Спремо има навистина бурно минато, а најконтроверзна беше кога се шпекулираше дека таа е виновникот за разводот на Адријана Лима и Марко Јариќ.

Кошаркарот, наводно ја изневерувал со Кристина и како што се пишувало, таа е директно виновна за разводот на познатиот пар.

 

View this post on Instagram

 

#strikeapose 📸🔙

A post shared by Kristina Spremo (@kristina_spremo) on

Како што тогаш се шпекулирало, Кристина и Марко се запознале во една дискотека, каде ги запознал заеднички пријател, а искрите помеѓу нив двајца се појавиле уште на самиот почеток. Таа наводно го освоила Јариќ со нејзиниот „валкан“ танц во неговиот скут.

 

View this post on Instagram

 

It’s finally here! New CLUB LIMA collection with @PUMA 🥊#ALxPUMA

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima) on

За разлика од неа, Адријана Лима е нејзина потполна спротивност. Манекенката се сврши со српскиот кошаркар во јуни, 2008 година. Парот се сврши на денот за вљубените, наредната година. Во мај 2009 година беше објавено дека Лима барала српско државјанство, но тоа никогаш не и беше одобрено. Парот објави дека се разведува по пет години брак, а разводот бил официјален во март 2016 година.

Во април 2006 година во интервју за магазинот „GQ“ изјавила дека таа е невина  дека така ќе остане до бракот. Исто така изјавила дека абортусот е злочин и дека се согласува со се што црквата проповеда.

Познато е дека Лима секогаш ја носела Библијата во бекстејџот за да се помоли пред да излезе на пистата. Пред да стане манекенка, сакала да биде чесна сестра. Таа е многу спиритуална, верува во енергија, природа и духови.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат