Администраторот на „Јавна соба“ е тинејџер: Групата изгуби контрола, не можев да ја избришам

Администраторот на групата каде се споделуваат порнографски фотографии и видеа од македонски девојки, од кои дел малолетни, која од синоќа е преименувана од „Јавна соба“ во „Само за возрасни“ е тинејџер.

Откако се обелодени групата „Јавна соба“ на телекомуникациската апликација Телеграм, каде што се споделуваа порнографски фотографии и видеа од македонски девојки, од кои дел малолетни, како што пренесува Телма, полицијата влезе во трагата на администраторот на групата, но и обезбедила телефонски броеви од над седум илјади членови.

Администраторот на групата, која од синоќа е преименувана од „Јавна соба“ во „Само за возрасни“ е тинејџер.

Покрај тоа, А1он стапиле во контакт со администраторот кој вели дека групата која била основана за друга цел, изгубила контрола и тој пробал во повеќе наврати да ја избрише, но без успех. Тие додаваат дека групата веќе нема администратори, па функционира сама од себе и брои 4.700 членови.

Прочитајте и...  Турција ја затвори границата со Иран поради коронавирусот

Прочитај повеќе

Трамп: Лично би го потпишал мировниот договор со талибанците

Слободен печат

Германски градови ги откажуваат карневалите поради невреме

Слободен печат

Албанија со зајакнати мерки по зголемениот број заразени од коронаврус во Италија

Слободен печат

Повик до верниците да го помогнат градењето на новиот конак во Лешочкиот манастир

Слободен печат

Турција ја затвори границата со Иран поради коронавирусот

Слободен печат

Си Џинпинг: Мерките против коронавирусот даваат резултати, борбата е во клучна фаза

Слободен печат

Остави Коментар

два × 5 =

Прочитај повеќе

Русија го презема приматот на пазарот со обоени дијаманти

Слободен печат

Филипче за несреќата во Романовце: Четири лица се во животна опасност.

Слободен печат

Заев: Снимките на Милошоски покажуваат зошто беше важно носењето на Законот за ЈО

Слободен печат

На Голак одбележана 76 годишнината од Февруарскиот поход

МИА

Во Италија над 100 случаи на заболени од новиот коронавирус

Слободен печат

Регионална конференција во Битола за погранична соработка и зближување на младите

МИА