„Адидас“ ја претстави топката со која ќе се игра финалето во ЛШ! (ФОТО)

Беше претставена се разбира во Истанбул (Турција), каде ќе се игра првото финале по 15 години и култниот натпревар Ливерпул-Милан.

Одличен дизајн, производителот на спортска опрема „Адидас“ денеска ја откри топката со која ќе се игра овогодинешното финале во фудбалската Лига на шампионите за сезоната 2019/20.

Традиционално „Адидас“ произведува топки за најелитното фудбалско клупско натпреварување во Европа, а овој пат се погрижи топката за навивачите да изгледа многу посебна.

Беше претставена се разбира во Истанбул (Турција), каде ќе се игра првото финале (30. мај, „Ататурк“ Олимпискиот стадион) по 15 години и култниот натпревар Ливерпул-Милан.

Сите се воодушевени од изгледот на топката, потсетување дека титулата освоена минатата година ја брани екипата на Ливерпул.

Прочитајте и...  Финалето на ЛШ во нов термин

Вечерва продолжуваат возбудувањата во ЛШ, со првите мечеви од осминафиналето, Атлетико Мадрид е домаќин на Ливерпул, а Борусија Дортмунд ќе ги одмери силите против ПСЖ.

Прочитај повеќе

Ливерпул со еден потег стана најомразен клуб во Англија

Слободен печат

Фудбалерите во Премиер лигата одбиваат намалување на платите

Слободен печат

Белгијците се пишманат за прекинот на првенството по заканите од УЕФА

Слободен печат

Дибала се пофали дека е излечен од коронавирус, повторениот тест вели поинаку

Слободен печат

ХУМАНОСТ НА ДЕЛО: Фудбалерите на Волфсбург помагаат во супермаркет (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛЕГЕНДА: Таткото го потстрижа синот како Роналдо, реакцијата е урнебесна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тајсон од боксерски шампион стана крал на марихуаната, заработува милион долари месечно

Слободен печат

Петиција за титулата во Серија А да и припадне на Аталанта

Слободен печат

Брајант се мотивирал така што носел слика со себе од својот противник

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНО: Обложувалници измислиле фудбалски натпревари и заработиле богатство

Слободен печат

Најлошите тетоважи на спортистите (ФОТО)

Слободен печат

Откриено зашто е уапсен Пријовиќ, не го прекршил полицискиот час

Слободен печат