Адетокумпо подобар од Ембид, Милвоки прв на Истокот

Милвоки бакс ја победи Филаделфија со 128:122 и го обезбеди првото место во Источната конференција во пресрет на плејофот.
Одлучувачки момент за победата беше серијата на Милвоки од 14:1 во самиот финиш со кои на неполни две минути дојде до недостижна предност од осум поени (127:119).

Најзаслужен за победата беше Јанис Адетокумпо кој имаше фантастична вечер со 45 поени, 13 скокови, 6 асистенции и 5 блокади од кои четири беа над првата ѕвезда на Филаделфија, Џоел Ембид.
Токму Ембид беше прво име во редовите на Филаделфија со 34 поени и по 13 скокови и асистенции.


Најдобриот тим во Западната конференција, Голден стејт вориорс немаше достоен ривал во ЛА Лејкерс победувајќи со 108:90. Сите дилеми околу победникот беа решени во првата четвртина која „воините“ ја добија со 39:12. Најрасположен за игра беше Демаркус Казнс со 21 поен и 10 скокови.

Прочитајте и...  „Лешинарите“ не пропуштија да заработат на Коби и Џиана: 800 долари за маичка од комеморацијата

Прочитај повеќе

ЛШ: Баерн со една нога во четвртфиналето, „магија“ на Мертенс за историја! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат

Незадоволен од судиските одлуки: Сакаше да ги „прегази“ сите на теренот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

Слободен Печат

Кајакар преживеа водопад висок 40 метри! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Интервју со Јане Николоски: Уживав на „Олд Трафорд“, со Пандев како лидер можеме до „билет“ за ЕП!

Фидан Коминовски

Се сеќавате ли на „кражбата“ која целосно го промени италијанскиот фудбал? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед – ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Слободен Печат

УЕФА ја следи ситуацијата со коронавирусот, ќе се одложи ли Европското првенство 2020!?

Слободен Печат

Барса со „генијална“ најава пред мечот со Наполи! (ФОТО)

Слободен Печат

1.000 дена до стартот на Мундијалот, Катар уште сега е подготвен

Слободен печат

Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Слободен печат

Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Слободен печат