Адетокумбо ја доби казната поради ударот со глава! (ВИДЕО)

Првите луѓе на НБА лигата одлучија да го суспендираат Јанис Адетокумбо поради неспортски потег на натпреварот помеѓу неговиот Милвоки и Вашингтон.

Актуелниот МВП на лигата со глава го удри играчот на Визардси, Мориц Вагнер и поради тоа доби казна од еден натпревар.

Грчкиот интернационалец ќе го пропушти стартот на плеј-офот, а потсетување дека Бакси во првото коло ќе ги одмерат силите против Орландо Меџик.

Ужасен потег. Да можев да го вратам времето, не би го направил тоа. Но, на крајот на краиштата, сите сме луѓе, сите правиме грешки – се зборовите на Адетокумбо чие исклучување е негово четврто во кариерата.

Прочитајте и...  Олимписки базен: Гужви пред соблекувалните, температура на влез не се мери, Бухова вели не можеле стражари да бидат

Прочитај повеќе

Металург по швајцарски „билет“ за влез во групите на Лига Европа!

Слободен печат

Сензација на „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ со „полесен“ пат до финалето!

Слободен печат

Имаше шампионски амбиции во НБА лигата, но на крајот доби отказ!

Слободен печат

Тампа Беј по вторпат го освои Стенли купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул со пресврт го совлада Арсенал, Жота дебитираше со гол

Слободен печат

Корона криза во Серија А, дури 14 члена на тимот на Пандев се позитивни

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Проблеми за Премиер лигата, десет случаи на коронавирус

Слободен печат

Ансу Фати: Го живеам својот сон, играм со Меси

Слободен печат

Најдобриот косовски фудбалер ќе игра против Македонија, се опорави од коронавирусот

Слободен печат

„Граѓаните“ го известија Наполи дека се откажаа од Кулибали

Слободен печат

Ролан Гарос: Успешен старт на Надал и Серена Вилијамс

Слободен печат

Последен обид на Манчестер јунајтед да дојде до потписот со Џејдон Санчо

Слободен печат