Адеми пред мечот со Флора одбил неверојатна понуда

Македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми, е најзаслужен што Динамо Загреб ќе игра во групната фаза во Лигата на Европа откако вечерва во победата од 3:1 над Флора постигна два гола.

Адеми непосредно пред мечот со естонскиот тим добил неверојатна понуда
да се пресели во Унгарија.

Имено, коментаротот на ТВ Аренаспорт, Ивица Блажичко, за време на преносот откри дека Адеми пред средбата добил понуда од Ференцварот со која македонскиот репрезентативец би станал најплатен фудбалеро во историјата на унгарската лига, а воедно би играл во Лигата на шампионите.

Според коментаторот, Адеми не сакал да премине во клубот кој го исфрли Динамо Загреб во квалификациите за ЛШ и одлучил да остане во хрватскиот шампион.

Прочитајте и...  Фиго: Европската премиер лига ќе го уништи фудбалот

Поврзани вести

Гатузо: Елмас и натаму позитивен на ковид-19!

Слободен печат

Куп: Вардар и Работнички елиминирани, Шкендија во четвртфиналето

Слободен печат

ВИДЕО: Кога мислите дека „бродот тоне“, мотивацискиот говор на Ѓоковиќ!

Слободен печат

Заврши ракометниот карантин – продолжува Супер-лигата

Слободен печат

Клиперси и официјално имаат нов тренер

Слободен печат

Фиго: Европската премиер лига ќе го уништи фудбалот

Слободен печат

Остави Коментар