Адеми остана верен на Динамо Загреб

Македонскиот репрезентативец денеска потпиша нов договор со хрватскиот шампион.

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми ги разреши сите дилеми околу својата иднина, откако денеска потпиша нов договор со Динамо Загреб.

Иако во зимскиот преоден рок, Адеми беше пред заминување во Ал Наср, тој во последен момент се премисли и потпиша договор со шампионот на Хрватска со 2025 година.

– Зборував дека ќе си одам, но во еден момент сфатив дека тоа не е вистинскиот пат за мене и дека тоа не е она што јас го сакам во животот. Се предомислив. Уште еднаш би сакал да му се извинам на Јурчиќ затоа што од моја страна тоа не беше професионално. Ќе останам во Динамо Загреб до крајот на кариерата ако не дојде некоја понуда од клуб од Топ 5 лигите.

Прочитајте и...  Несторовски потврди имал разговори за трансфер во Црвена звезда

Со Динамо играв во Лигата на шампионите и доживеав многу убави работи. Секако дека имам уште цели. Сакам да бидам најтрофеен играч на Динамо, да имам најмногу настапи и повторно да играм со тимот во Лигата на шампионите – изјави Аријан Адеми за клупскиот сајт на Динамо Загреб.

Прочитај повеќе

Корона идиоти – фудбалери на Севиља правеле забава во карантин, а фотографиите ги објави сопруга на еден од нив

Слободен печат

Новиот протокол за Серија А: Брзи тестови за корона, 300 луѓе на натпревар…

Слободен печат

Претседателот на Лион лут како рис: Се чувствувам како идиот

Слободен печат

Неверојатна сцена во Романија, министер даваше изјава облечен само по гаќи (ВИДЕО)

Слободен печат

На ПСЖ му здосадија игрите на Мауро и Ванда, си најде нов екстра напаѓач во Англија

Слободен печат

Сопругата Ана е тајната на успехот на најдобриот напаѓач на светот, Роберт Левандовски

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мајсториште, даде четири гола за 13. минути (ВИДЕО)

Слободен печат

Несторовски потврди имал разговори за трансфер во Црвена звезда

Слободен печат

Најцрниот ден во фудбалската историја: Поништен гол однесе во смрт дури 328 човечки животи (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед го отпиша Погба, на чекор од ангажман на шпански репрезентативец

Слободен печат

Голден Арт КЛ 7 се засили со две имиња освојувачи на Лига на шампиони

Слободен печат

Чикаго ни прати Плејбој зајачици ноќта пред натпревар

Слободен печат