Адеми и Ристовски по лондонско чудо и ќе „навиваат“ за Рапид Виена

На едно коло пред крајот на групната фаза во Лига Европа екипата на Динамо Загреб обезбеди европска пролет трет пат во последните четири сезони. Но, поради ремито (1:1) со Генк сè уште не знае во кое натпреварување. Хрватскиот гигант на својот стадиом „Максимир“ одигра нерешено против Белгијците. „Модрите“ водеа од 35 минута со голот на … Продолжи со читање Адеми и Ристовски по лондонско чудо и ќе „навиваат“ за Рапид Виена