Адеми блеска во дресот на Динамо Загреб (ВИДЕО)

Капитенот Адеми со својот трет погодок сезонава во лигата најави нови три бода за екипата од „Максимир“.

Откако претходно во пријателски натпревар стрелаше за „модрите“, сега македонскиот репрезентативец го направи во меч од најсилната хрватска лига.

Вечерва во рамките од 27. коло го постигна водечкиот гол за Динамо Загреб на гостувањето кај Вараждин во 13 минута од средбата.

Пет минути подоцна предноста беше зголемена од пенал прецизен беше Петковиќ.

До удар од белата точка клубот дојде благодарение на нашиот интернационалец кој беше фаулиран во казнетиот простор.

Капитенот Адеми со својот трет погодок сезонава во лигата најави нови три бода за екипата од „Максимир“.

Прочитајте и...  Матиќ потпиша нов договор со Манчестер јунајтед

Прочитај повеќе

Следниот турнир на Ѓоковиќ ќе биде „Ролан Гарос“!?

Слободен печат

Седлоски меѓу кандидатите за тренер на Динамо Загреб

Слободен печат

Желбата на Барса: Истекува клаузулата на Мартинез

Слободен печат

Мурињо ја забележа 200 победа во Премиер лигата

Слободен печат

НФЛ на нозе: Махомс потпиша десетгодишен договор и стана најплатен играч во историјата

Слободен печат

Урнебес во Бугарија: Фудбалски клуб преку Фејсбук бара играчи

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Натпреварот вреден 50 милиони евра без победник, Вердер остана во Бундеслигата

Слободен печат

Мурињо ги губи конците во Тотенхем, Лорис и Сон за малку ќе се степаа меѓу себе (ВИДЕО)

Слободен печат

АТП воведе нов систем на рангирање

Слободен печат

Евролигата во проблеми, се одложува стартот на новата сезона?

Слободен печат

Директорот на Ролан Гарос предупредува: Не смееме да ги повториме грешките од „Адриа тур“

Слободен печат

Барселона продава речиси цел тим и се надева на заработка од околу 400 милиони евра

Слободен печат