6 C
Скопје

Адел открива како се преполови: Не е од вежби и исхрана! (ФОТО)

Пејачката Адел откри дека книгата за самодоверба ѝ помогнала да го направи најдобриот однос спрема сопственото тело. На Инстаграм ги објави кориците од книгата на Гленон Дојл, „Untamed: Stop Pleasing, Start Living“.

Како што вели таа, книгата ѝ помогнала да престане да биде под стрес и да се чувствува задоволно..

– Навистина ќе ви го протресе мозокот и ќе ја натера вашата душа да вришти. Откако ја прочитав оваа книга, како навистина прв пат да се најдов во своето тело – вели Адел.

Истакнува дека не била свесна како таа сама е исклучиво одговорна за својата среќа и слобода, но откако ја прочитала оваа книга научила многу работи.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 17 април: Вашиот оптимизам ќе ви отвори многу можности

Адел после љубовниот хаос и разводот од Сајмон Конецки, намали неверојатни 45 килограми. Освен што се погрижила за менталното здравје, започнала да тренира и започнала со sirtfood диета, што допринело за да се случи неверојатната трансформација.

Поврзани вести

Вељко Ражнатовиќ со моќна порака му го честиташе роденденот на Аркан, Инстаграм му ја избриша

Слободен печат

Славниот модел се огласи на социјалните мрежи еден месец откако го роди својот син

Слободен Печат

Северина по 17 години проговори за секс-снимката од јахтата

Слободен Печат

Турболентниот живот на Канје Вест: Сѐ уште чувствува вина за смртта на неговата мајка

Слободен Печат

ВИДЕО| Ана Николиќ позираше топлес: Нејзините обожаватели се прашуваат за што станува збор

Слободен Печат

Во продолжението на „Сексот и градот“ се враќа старата љубов на Кери Бредшо

Слободен Печат

Остави Коментар