Адама Траоре, Адама Траоре и Адама Траоре ќе играат во иста екипа

Фудбалската репрезентација на Мали во наредните години ќе претставува вистинска ноќна мора за коментаторите но и на останатите новинари и навивачите.

Во репрезентацијата ќе има дури тројца фудбалери со име Адама и презиме Траоре. Досегашните двајца репрезентативци на Мали ги нарекуваа Адама Траоре I и Адама Траоре II, а сега ѕвездата на Вулверхемптон кога ќе игра за својата репрезентација на дресот ќе му пишува Адама Траоре III.
Првиот Адама Траоре е фудбалер на францускиот Мец и досега има 26 настапи за репрезентација на Мали.


Адама Траоре II ова лето му се приклучи на својот колега си исто име и презиме во Мец. Тој е фудбалер на Монако но оваа сезона ќе ја помине на позајмица во францускиот прволигаш.

Прочитајте и...  Бордот на НБА одлучи: Сезоната продолжува во Орландо и тоа само со 22 екипи

Најновиот член на репрезентацијата на Мали е и најголема ѕвезда. Роден е во Шпанија и кариерата ја започна во Барселона,а последните четири години настапува во Англија. Настапуваше за младата репрезентација на Шпанија но поради голема конкуренција одлучи да игра за Мали од каде потекнуваат неговите родители.

Прочитај повеќе

Расистичките коментари на сопругата му донесоа отказ на Катаи

Слободен печат

Вујовиќ од Загреб си замина поради – круши и цреши

Слободен печат

Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Слободен печат

Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Слободен печат

Попович, Џентри, Карлајл, Дантони… нема да смеат да ги водат екипите во продолжение од сезоната

Слободен печат

Можев да бидам како Меси и Роналдо, ама не сакав

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Конте има супер играчи, но и најлоши резерви во Серија А

Слободен печат

Андонова потпиша нов договор со Леванте

Слободен печат

Милосављев до Периќ: Најдобриот голмански тренер, ментор и животен учител!

Слободен печат

Официјално закажани првите мечеви, повторно Премиер лига од 17 јуни!

Слободен печат

Човекот кој го „пензионираше“ Тајсон, сега работи како шумар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Георгиев: Вардар е како Левски и ЦСКА

Слободен печат