Аца Лукас со отворени навреди кон Лепа Брена: БРЕНА Е ЦИРКУЗАНТКА! - Слободен печат

Аца Лукас со отворени навреди кон Лепа Брена: БРЕНА Е ЦИРКУЗАНТКА!

Лепа Брена и Аца Лукас во саботата настапувале на Ушче во рамки на Music Week festival. Прва настапувала Брена, приредувајќи настап проследен со огномет, а Лукас по неа, пред досега најголем број забележени посетители.

Во текот на настапот на Брена, Лукас дал интервју за ТВ Пинк и рекол дека Брена е циркузантка која дошла како негова предгрупа за настапот.

„Јас вечерва имам концерт, момциве ќе свират, јас малку ќе свирам клавир и ќе пејам. Јас не работам во циркус. Никогаш во животот не сум имал ваква предгрупа за концерт, тоа се некои артисти, пиротехника и слично. Мислам дека со жреб извлекувале кој ќе пее, требаше јас прв да пејам. Со жреб е избрано да настапувам по циркуската трупа, ама не знам која е таа предводничка што ја нарекувате Лепа Брена“, рекол Лукас за емисијата „Ексклузивно ТВ Пинк“, а пренесува Република.рс.

По тоа Лукас им се обратил на новинарите во текот на траењето на настапот на Лепа Брена и рекол дека нема пејач на бината и дека тој не слуша никаква музика.

Тука не бил крај на прозивките на Лукас, па пред последната песна што ја отпеал, повторно ја прозвал Лепа Брена и нејзиниот бенд велејќи:

„Оваа предгрупа со циркузантка на сцената може да ме бакне во задникот.“, пренесуваат српските медиуми.

Денот по концертот Лукас бил револтиран со тоа што според неговите проценки медиумите повеќе пишувале за настапот на Брена отколку за неговиот, па ѝ посветил објава на друштвената мрежа Инстаграм.

https://www.instagram.com/p/B1k7grRn9d7/?utm_source=ig_embed

Дали Брена ќе се огласи по острите коментари на Лукас, останува да видиме.

Прочитај повеќе

43-годишна мајка на четири деца прогласена за најубавата жена во светот (ФОТО)

Слободен печат

ПОСЛЕ ТОЛКУ ГОДИНИ: Фановите на Лејди Гага сфатија дека ја гледале пејачката во популарната серија (ВИДЕО)

Слободен печат

Снимката на Дара Бубамара хит меѓу затворениците (ВИДЕО)

Слободен печат

Седум работи кои се случуваат кога сте во врска со најдобриот пријател!

Слободен печат

Вака се носи леопард принтот: Кејт Мидлтон изненади со модниот избор! (ФОТО)

Слободен печат

Глобална здравствена закана: Сѐ што треба да знаете за корона вирусот кој може да доведе до пандемија

Слободен печат

Остави Коментар

8 + seven =

Прочитај повеќе

Научно е докажано дека со овој тип на мажи, жените почесто доживуваат оргазам!

Слободен печат

Шест причини поради кои вашето момче нема да се ожени со вас!

Слободен печат

Зарем сте виделе нешто поубаво од ова? Емили Ратајковски се разголи, а друштво ѝ прави егзотичната пријателка Џамеа (ФОТО/ВИДЕО)

Слободен печат

Само Јелена Карлеуша има храброст да се облече вака! (ФОТО)

Слободен печат

Даниел Крег едвај ја прифатил улогата за Џејмс Бонд!

Слободен печат

Природа или естетска хирургија? Руската Анџелина Џоли го маѓепса светот! (ФОТО)

Слободен печат