Аца Лукас доживеал сообраќајна несреќа, со него била и ќерката Викторија

Аца Лукас / Фото: Инстаграм/Аца Лукас

Српскиот пејач Александар Вуксановиќ, познат како Аца Лукас, денеска доживеал сообраќајна несреќа во близина на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград.

Како што дознаа српските медиуми, пејачот не управувал со автомобилот „мерцедес“ во моментот кога се случила незгодата.

Неговиот претставник за односи со јавноста се огласи и ги сподели деталите за немилиот настан. Имено, пејачот се упатил од аеродромот кон својот дом, а друг возач го удрил. Со него била и неговата 12-годишна ќерка Викторија, која, за среќа, е во добра состојба.

Аца Лукас со ќерката Викторија / Фото: Инстаграм/Аца Лукас

Станува збор само за голема материјална штета.

„Фала Богу, сите се добри – Аца, детето и возачот на автомобилот. Друг возач налетал на нив и ги удрил. Аца се враќаше од Амстердам, од тамошен настап, а несреќата се случила на 200 метри од аеродромот. Никој не е повреден, но има голема материјална штета. Викторија била во автомобилот. Фала Богу, не му е ништо на детето. Тоа му е најважно на Аца, знаете колку е слаб на неа“, споделија од неговиот пи-ар тим.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот