Абидал: Ракитиќ знае дека не е во плановите на Барса

Денеска дојде и изјава на спортскиот директор на Барселона, Ерик Абидал кој потврди дека не сметаат повеќе на Иван Ракитиќ.

– Ракитиќ знае дека постои спортска одлука која треба да се разбере. Веќе е информиран дека не е повеќе дел од нашите планови – рече спортскиот директор на Барселона, Абидал за „Мундо Депортиво“, а пренесуваат и хрватските медиуми.

Се очекува разделбата да се случи во текот на зимскиот преоден рок, а се шпекулира дека можно е Хрватот да ја продолжи кариерата во Италија.

За неговите услуги интерес покажуваат екипите на Милан, Јувентус и Интер, потоа има понуда од Манчестер јунајтед, а можно е да остане во Шпанија, односно се пресели во редовите на Атлетико Мадрид.

Прочитајте и...  Следниот турнир на Ѓоковиќ ќе биде „Ролан Гарос“!?

Барса за Ракитиќ ќе бара околу 35 милиони евра, а наводно веќе одбила понуда од еден премиерлигашки клуб од 15 милиони евра.

Прочитај повеќе

Трката за титулата сè уште е отворена: Јувентус не го искористи подарокот од Лацио (ВИДЕО)

Слободен печат

Варди го спаси Лестер од пораз

Слободен печат

Кристијано Роналдо мисли на сè: Има и личен тренер за спиење

Слободен печат

Шоу на Конте по поразот од Болоња, еден час им се дерел на своите фудбалери

Слободен печат

Наполи ја намали сумата која ја бара за Кулибали

Слободен печат

Стативата и Зума го спасија Челси (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ростов го презентира најдоброто од Тошевски (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонското чудо од дете Тошевски направи милионски трансфер во Ростов

Слободен печат

Надал останува во Европа, не игра на УС Опен?!

Слободен печат

Скандалот не стивнува: Пеналот против Реал Мадрид не е досуден поради лош превод на правилата

Слободен печат

Сантос сакаше преку суд да и лапне 61 милион евра на Барселона, ама…

Слободен печат

Му здосади во пензија, Алонсо се враќа во Формула 1

Слободен печат