АБА без милост, правете инциденти и ќе летате од лига - Слободен печат

АБА без милост, правете инциденти и ќе летате од лига

АВА лигата е подготвена да направи на радикални потези како не би се повторил циркусот кој го  одбележа финалето помеѓу Црвена звезда и Будуќност во последните две години.

Новиот претседател на АБА Лигата, Домагој Чавловиќ најавува дека во случај на инциденти, виновниците ги чекаат жестоки казни, па дури е можно и исфрлање од лигата

– Сите сме свесни што се случуваше на тие неколку натпревари, а исто така сме согласни да не дозволиме да се случуваат такви сцени и во иднина. Во спротивно, учесниците на инцидентите ги очекуваат ригорозни казни. Правилата ќе бидат поригорозни бидејќи не сакаме да ни се повторни тоа што се случуваше во финалето на плејофот. Доколку се повторат инцидентите, може да дојде до исфрлање од лигата. Се надевам дека идната сезона ќе помине во спортска атмосфера – изјави Чавловиќ.

Прочитај повеќе

Златен медал за Божиноска на карате турнирот во Самобор

Слободен печат

Елмас сè почесто на клупата, Наполи „тоне“, солзи на „Сан Паоло“ (ВИДЕО)

Слободен печат

ЕП: Карачиќ ја одведе Хрватска, но и Шпанија во полуфиналето! (ВИДЕО)

Слободен печат

Прва лига: Работнички подобар од Куманово, Кожув рутински

Слободен печат

„Пет од пет“: Шпанците ги решија и Австријците! (ВИДЕО)

Слободен печат

Агуеро тресе мрежи, два гола не се доволни за шампионска трка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

4 × five =

Прочитај повеќе

Каземиро за триумф на Реал, „магична“ асистенција на Јовиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд имаше „деби од соништата“ во Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е во страшна форма, хет-трик на Имобиле! (ВИДЕО)

Слободен печат

Допинг експерт се сомнева во Рафаел Надал!?

Слободен печат

Спортинг го прецени Фернандеш, 80 милиони се премногу за Јунајтед!

Слободен печат

Бејтулаи: Може многу да се научи од Пандев, целта е пласман на ЕП 2020!

Слободен печат