А Меланија каде е? Трамп целосно заборави на својата сопруга (ВИДЕО)

Претседателот на САД, Доналд Трамп, изгледа дека ја заборави својата сопруга Меланија пред едно полетување со хеликоптер. Снимката од овој настан на Јутјуб ја објави каналот „Фокс 10 Феникс“.

На снимката може да се забележи како американскиот лидер сам тргнува кон државниот хеликоптер. Меѓутоа, Трамп на половина пат застанува и ја чека својата сопруга, со која потоа заедно влегуваат во хеликоптерот. Некои новинари претпоставија дека претседателот во првиот момент целосно заборавил на неговата „понежна“ половина.

Ова не е првпат Трамп да ја стави Меланија во незгодна ситуација. Во август, американскиот претседател го обвинија дека не ја почитува својата сопруга, поради тоа што на една снимка може да се забележи како тој трипати се удира по ногата, а за неколку секунди во негова насока тргнува Меланија.

Прочитајте и...  Глас за Македонија од Куманово: Борба против корупција, поддршка за мали семејни фирми

 

Прочитај повеќе

Научници бараат од СЗО да ги смени препораките: Коронавирусот се пренесува и преку воздух

Слободен печат

Вандализам на ловиштата во Македонска Каменица

Слободен печат

Глас за Македонија од Куманово: Борба против корупција, поддршка за мали семејни фирми

Слободен печат

Зибери: 20.000 евра грантови за секој млад фермер под 35-годишна возраст

Слободен печат

Шекеринска: ВМРО-ДПМНЕ не смее да каже ни „п“ од правна држава

Слободен печат

Мицкоски: Заев и СДСМ се “доктори по наука” за криминал, пљачка, корупција и национално предавство

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Заев: Груевизмот и лажниот патриотизам завршија, продолжуваме по вистинскиот пат

Слободен печат

Неофицијални резултати: ХДЗ освои 71 мандат

Слободен печат

Дурловски од Крушево: Јавно ја прашувам Шекеринска дали СДСМ стои зад заложбите на БЕСА со кои се заговара кантонизација на Македонија

Слободен печат

ДАЛИ НИ СЕ ПОДГОТВУВА НОВА КАТАСТРОФА? Во Кина откриен случај на бубонска чума, издадено предупредување од трет степен

Слободен печат

Спасовски: Домашна платежна картичка ќе добијат и пензионерите, стечајците, самохраните родители и невработените

Слободен печат

Николоски: Поддршка на млади земјоделци со неповратни 20.000 евра и до 50 проценти за механизација

Слободен печат