Поради магла намалена видливоста на патот кон Попова Шапка

АМСМ / Утрински брифинг

Намалена видливост поради магла попладнево има на патот кон Попова Шапка. Видливоста е намалена од 50 до 60 метри, информира попладнево Авто мото сојузот на Македонија.

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот