9 соби, 16 бањи и шипки за стриптиз! Погледнете ја новата палата на Меган и Хари вредна 14,6 милиони долари (ФОТО)

Принцот Хари и Меган Маркл купиле вила од 18.000 метри квадратни во Монтесито, Калифорнија.

Вилата е оддалечена околу 140 километри од Лос Анџелес, а некои од нивните познати соседи се водителките Опра Винфри, Елен Деџенерис, глумецот Роб Лоу и режисерот Џорџ Лукас.

Наводно вилата претходно била продадена за 29 милиони долари, а Хари и Меган ја купиле за 14.650 милиони долари.

Вилата изгледа како палата – има 9 спални и 16 бањи, голем базен, кино, сала за вежбање, спа, библиотека, канцеларија, вински подрум, кујна средена во уметнички стил, соба за играње и забава, тениски терен, гаража за пет автомобили и големо игралиште.

Во салата за вежбање има и шипки за стриптиз, ама не е познато дали Меган и Хари ќе ги задржат или ќе ги отстранат шипките.

Прочитајте и...  Пандемијата ја спречи да направи гламурозна забава: Елена Велевска својот 40-ти роденден го прослави со родителите и децата! (ФОТО)

Погледнете како изгледа вилата.

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia

Поврзани вести

Ново истражување: Загадувањето на воздухот може да ја зголеми смрттноста од КОВИД-19 за 15%

Слободен Печат

ВИДЕО+ФОТО | Тамара Тодевска има нов предизвик: Ќе глуми во серија!

Слободен печат

Разговор со Силвија Митевска, претседателка на „Соушал рагби клуб“: Тренираат и девојчиња, воодушевени се од играта рагби!

Јасмина Кантарџиева Димков

ФОТО: Дали британската голферка Луси Робсон е најубавата спортистка на светот

Слободен Печат

Благороден гест: Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон со своите наследници испекоа вкусни колачиња

Слободен печат

Џорџ Клуни со нов филм на „Netflix“: Покрај приватните предизвици „Тhe Midnight Sky“ е неговото големо враќање

Слободен Печат

Остави Коментар