15 C
Скопје

77-годишен могилчанец уапсен откако им се заканувал на соселаните со пиштол

Битолски полицајци вчера во Могила го уапсиле 77-годишниот жител на селото С.Е., кој претходно со пиштол им се заканувал на повеќе соселани, информираат од полицијата.

– На 11.4.2021 во с.Могила, полициски службеници од Полициската станица Битола го лишиле од слобода С.Е.(77) од Могила, затоа што со пиштол се заканувал на неколку лица од селото, се вели во полициското соопштение.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена пријава по член 133 од Кривичниот законик, додаваат од МВР.

Поврзани вести

Нова скандалозна порно-група со слики и видеа: На Телеграм се појави „Перверзии на Балканот“

Слободен печат

Лајчак: Несомнено за Косово, успех во дијалогот значи да се стане земја кандидат за ЕУ

Слободен печат

Германија, Шпанија и Франција заедно ќе развијат нов борбен авион

Слободен печат

Регионален ковид-19 пресек: Мал пад на бројот на нови инфекции

Слободен печат

Бугарски брачен пар заврши зад решетки во Германија: Продавале новороденчиња во Грција

Слободен печат

Маск: Старлник услугата ја нарачаа половина милион луѓе

Слободен печат

Остави Коментар