75 ГОДИНИ ПОДОЦНА вратен паричник кај сопственичката – Слободен печат
ЗабаваМагазин

75 ГОДИНИ ПОДОЦНА вратен паричник кај сопственичката

Паричникот бил пронајден при реконструкција на средно училиште во Илиноис

Ако изгубите или ви украдат паричник, надежта дека ќе ви биде вратен бледнее со текот на времето.

Но, една 89-годишна жена од Илиноис била изненадена кога по 75 години откако паричникот ѝ бил украден, го добила назад.

Паричникот бил пронајден при реконструкција на средно училиште во Илиноис и негова пренамена во црква. Пронајден бил позади плочки во женскиот тоалет, со уште неколку други предмети, кои најверојатно ги украла истата личност.

Откако ги објавил на Фејсбук, а оттаму ги презеле повеќе медиуми, се јавил човек кој ја препознал Бети Сисом. Значењето на овој гест за нејзе е сентиментално, бидејќи во паричникот имала фотографии од соученици, но и од брат ѝ кој загинал во Втората светска војна.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close