75 ГОДИНИ ПОДОЦНА вратен паричник кај сопственичката

Ако изгубите или ви украдат паричник, надежта дека ќе ви биде вратен бледнее со текот на времето.

Но, една 89-годишна жена од Илиноис била изненадена кога по 75 години откако паричникот ѝ бил украден, го добила назад.

Паричникот бил пронајден при реконструкција на средно училиште во Илиноис и негова пренамена во црква. Пронајден бил позади плочки во женскиот тоалет, со уште неколку други предмети, кои најверојатно ги украла истата личност.

Откако ги објавил на Фејсбук, а оттаму ги презеле повеќе медиуми, се јавил човек кој ја препознал Бети Сисом. Значењето на овој гест за нејзе е сентиментално, бидејќи во паричникот имала фотографии од соученици, но и од брат ѝ кој загинал во Втората светска војна.

Прочитајте и...  СОСЕДИ ОД ПЕКОЛОТ: Комшиите тврдат дека животот им се претворил во вистински хаос откако Меган и Хари се доселиле до нив

Прочитај повеќе

Естетските хирурзи едногласно тврдат: Старите фотографии на Меган Маркл откриваат што променила таа на своето лице! (ФОТО)

Слободен печат

Пингвини од зоолошка прошетаа во празен музеј, но никој не очекуваше дека ќе реагирааат вака (ФОТО+ВИДЕО)

Северина коментираше на објава на Игор, која подоцна ја избриша: Пејачката ги обвинува Кеба и Оља! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кралот на високите потпетици порачa: Ова е единствениот модел на сандали кој ви е потребен ова лето! (ФОТО)

Слободен печат

Богдана ќе ја породи истиот доктор кој ја породил и Цеца!

Васко Спасоски

План за бегство: Бекамови бараат дозвола да направат подземен тунел!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Херман Хесе: Парите не се ништо, моќта не е ништо, убавината не е ништо, среќата секогаш е таму каде што некој знае да сака!

Слободен печат

Испливаа на површина сите скандали, караници и тајни помеѓу Кејт Мидлтон и Меган Маркл: Што се случува кога две сосема обични девојки ќе влезат во кралското семејство?

Слободен Печат

ТикТок во центарот на шпионскиот скандал (ВИДЕО)

Слободен печат

Пред да се отворат градинките, зајакнете им го имунитетот на децата со три народни лека

Слободен печат

Необично вкусно: Бомбици од кашкавал и маслинки

Слободен печат

Анастасија Ражнатовиќ се дотера за прв пат после карантинот и ги воодушеви обожавателите со одлична жолта комбинација! (ФОТО)

Слободен Печат