6 хороскопски знаци кои не ги исполнуваат своите ветувања и не ја заслужуваат нашата доверба

Доколку ветувањата што не ги исполнувате се мали, дали тоа и понатаму е голема работа? Па, доволно малите неисполнети ветувања може доведат до големи последици. Ако никогаш не се држите до дадениот збор, можете да ја изгубите работата, клиентите, пријателите, партнерот…

Близнаци

Кога Близнаците нешто ќе ветат, тие имаат намера тоа и да го исполнат. Меѓутоа, постојано се обидуваат повеќе од тоа што навистина можат да го направат и можат да бидат затрупани со се она што треба да го направат.

Кога за нешто ќе дадат ветување, не размислуваат многу дали навистина можат тоа да го исполнат. Тешко им е да останат фокусирани на задачата, а склони се на „преголеми залаци“. Тие се плашат од неодобрување и дека ќе ги изневерат луѓето, затоа ќе ветат нешто само колку да би ветиле.

Водолија

Водолијата може да вети нешто, само за да го добие тоа што го сака. Таа ги користи ветувањата како валута и нема гаранција дека ќе си го одржи својот збор. Може да биде манипулативна и способна себеси да си даде оправдување, како голем интерес.

Прочитајте и...  Најголемите заблуди во хороскопот: Овие особини ги толкуваме сосема погрешно

Понекогаш Водолиите се недоследни, особено кога се во прашање ветувањата. Ако се под притисок да ги исполнат своите ветувања, поголема е веројатноста дека тоа нема да го направат.

Вага

Вагите имаат потреба да им удоловат на сите и сите да ги усреќат. Тие сакаат другите да ги гледаат како некој кому може да му се верува и некој што е верен, затоа можат да дадат ветување, кое веројатно нема да го исполнат. За Вагите подобро би било да бидат искрени и да признаат дека не сакаат за направат нешто, но тие се плашат дека така ќе западнат во проблеми. Тие даваат толку големи ветувања, за кои ако би размислувале барем една минута, и сами ќе знаат дека не можат да ги исполнат.

Прочитајте и...  Ѕвездата од серијата „Бубалици“ призна дека никогаш не ја гледала серијата и дека имала мали „чудни“ ритуали

Риби

Рибите се многу љубезни и сакаат да им помогнат на сите на кои им е потребна нивната помош. Проблемот е во тоа што тешко кажуваат не. Тие се согласуваат на секакви работи и даваат ветувања и лево и десно. Но, кога ќе дојде време тоа да се исполни, Рибите се преоптоварени и презафатени да исполнат макар и половина од тие ветувања што ги дале.
Рибите се идеалисти и сакаат себеси да се сметаат како личности кои ги извршуваат сите свои ветувања, но на крај сè се сведува на тоа дека само Супермен би бил во состојба сето тоа да го напорави.

Стрелец
Ако исполнувањето на ветувањето не го оптоварува многу и прави да изгледа добро додека го прави тоа, можеби ќе може да го одржи зборот. Меѓутоа, Стрелците се невнимателни во своите ветувања и можат да ги заборават веднаш штом ги дадат.

Прочитајте и...  Не треба веднаш да ги фрлате - Еве како да го отстраните непријатниот мирис од обувките

Стрелците не се злонамерни, само малку повеќе се ориентирани кон себе. Не може да се каже дека не се великодушни или чесни, но дека повеќе се фокусирани на своите потреби. Поважно им е тоа што сакаат да го направат со своето време од дадените ветувања.

Овен
Кога Овенот ќе вети нешто, тој е сигурен дека ќе го одржи своето ветување. Но тогаш ќе се појават нови работи, па Овните ќе бидат многу зафатени и тоа ветување оди на дното на нивната листа.
Овните ќе се согласат на нешто без да размислуваат за логистика, а организацијата на задачи не е една од неговите предности. Не сакаат некој да го доведе прашањето за нивната способност, па на крај ќе ветат дека ќе направат нешто што е претешко додека дополнително не се помачат.

Прочитај повеќе

Ѕвездата од серијата „Бубалици“ призна дека никогаш не ја гледала серијата и дека имала мали „чудни“ ритуали

Слободен печат

Двејн Џонсон му се обрати на Доналд Трамп: Каде се наоѓаш, каде е нашиот лидер да пружи рака на скршената држава? (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Мета – американскиот милијардер: Оваа „дипфејк” снимка го преплави интернетот во Русија (ВИДЕО)

Слободен печат

Тупурковски: Есма сакаше да ни ја препише куќата (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Принцот Чарлс: Се извлеков, имав голема среќа

Слободен печат

Најжешкиот танц на Анастасија Ражнатовиќ досега: Новопечената тетка замеша со задникот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѕвездата од серијата „Пријатели“ ја загуби битката со ракот – Почина во домот на најдобрата пријателка

Слободен печат

Беквалац го одржа првиот настап по пандемијата: На публиката и приреди ноќ за паметење! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сара Џесика Паркер заврши на суд – Нејзината работничка ја обвини дека е лоша газдарица!

Слободен печат

Дани Димитровска е вистински доказ дека годините се само бројка: Погледнете колку полни денес! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кајли Миног повеќе заработува од продажба на производи отколку од пеење: На патот и стои само – Кајли!

Слободен печат

Четири успешни приказни со пораки за безбедност на работното место – Заштитата е на прво место! (ВИДЕО)

Васко Спасоски