5 C
Скопје

58 санкции за брзо возење во Штип и Кочани

Мобилната единица за безбедност во сообраќајот при Министерството за внатрешни работи вчера од 10 до 16 часот спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот на териториите на Штип и Кочани, при што санкционирани се 90 возачи, од кои 58 возеле со брзина поголема од дозволената, 9 за возење без положен возачки испит, 7 поради нерегистрирани возила.

„Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот“ велат од МВР.

Прочитајте и...  Украдени пари од манастирот „Св. Димитрија" кај Велес

Поврзани вести

Собир на руската опозиција на годишнината од убиството на Борис Немцов

Слободен печат

Влада: Нула толеранција за насилство врз новинарите – санкции и казни за насилниците

Слободен печат

САД: 1,9 трилиони за економијата погодена од пандемијата

Слободен печат

Приведен битолчанец, при претрес запленет амфетамин

Слободен печат

ВИДЕО | Една е мајка: Жена во Турција ги фрли четирите деца низ прозорец за да ги спаси од пожар

Слободен печат

ВО ЖИВО: Османи и Симовски на средба за пописот

Слободен печат

Остави Коментар