500 жени открија топ 3 секс пози кои ги доведуваат до оргазам – Слободен печат
ЕспресоСекс

500 жени открија топ 3 секс пози кои ги доведуваат до оргазам

Многу едноставни, а суперделотворни. Резултатите би можеле пријатно да ве изненадат.

Резултатите би можеле пријатно да ве изненадат.

Нема потреба да ја научите Кама Сутра напамет за да ја доведете жената до оргазам. Всушност, воопшто не ни морате да бидете исклучително креативни.

500 читателки на Women`s Health учествуваа во анкета во која наведоа три пози кои најчесто ги доведуваат до оргазам, а овие топ 3 секс пози на сите им се добро познати.

Станува збор за каубојка, односно кога таа е горе (35 %), doggy style, односно кучешката поза (25 %) и мисионерската поза кога мажот е горе (23%).

Погледнете ги сликовито позите, веруваме дека добро ги познавате и преземете акција!

1.Каубојка

2.Doggy style

3.Мисионерска поза

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close