500 милиони причини зошто Бред и Анџелина не можат да се разведат! – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

500 милиони причини зошто Бред и Анџелина не можат да се разведат!

Се проценува дека тие имаат околу 500 милиони долари заедничко богатство, што создава голема главоболка за нивните адвокати.

Бред Пит и Анџелина Џоли ги решиле речиси сите проблеми со разводот. Тие постигнаа договор за старателство над деца, но сѐ уште имале „мал“ проблем.

Се проценува дека тие имаат околу 500 милиони долари заедничко богатство, што создава голема главоболка за нивните адвокати.

Адвокатите веруваат дека со години, можеби ќе биде потребно време да се најде компромис за неговата поделба, со која и двајцата ќе се согласат. Овие 500 милиони вклучуваат недвижен имот, автомобили, накит, уметнички дела и скапи облеки.

Најголем проблем е недвижниот имот во Прованса. Бред и Анџелина купиле околу 400 хектари лозови насади за 60 милиони долари. Но, тие подоцна го подобрија и почнаа да произедуваат вино кое е многу наградувано.

Ова доведе до потешкотии во оценувањето на вредноста што ја спречува поделбата.

– Тој би сакал да го продаде, но таа сака да го задржи имотот како извор на приход – рече изворот на весникот „Мирор“.

Оваа ситуација е кулминација на сите проблеми со разводот што ги имаат адвокатите на Бред Пит и Анџелина Џоли.

– Тие едвај можат да се договорат и за нештата – продолжи изворот.

Ниту една од двете страни не се согласува да направи компромис, и никој не е подготвен да ја откупи другата половина, за да може процесот за развод да продолжи.

– Кога се соочуваме со повеќе имот, целиот процес станува тежок – рече адвокатот за разводи Џена Спек.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close