5 работи кои ниту една ЖЕНА не би требала да ги ПРАВИ поради својот партнер! – Слободен печат
ЖенаМагазин

5 работи кои ниту една ЖЕНА не би требала да ги ПРАВИ поради својот партнер!

Еве кои работи не би требало никогаш да ги правите поради вашиот партнер!

Една од најважните работи во врската е да се остане верен на себе и да се задржи своето ЈАС.

Доколку некој побара поради него да го промените друштвото, хобито или која било друга работа, тоа е знак дека тоа лице не е за вас. Љубовната врска би требала да се гради на многу подлабоки темели од изгледот и облеката. Во љубовта нема место за површност, а личноста со која сте во врска треба да ве сака точно онакви какви што сте.

Еве кои работи не би требало никогаш да ги правите поради вашиот партнер:

Диета

Никогаш немојте поради вашето момче, маж… да бидете на диета. Одлуката за здрава исхрана или вежбање би требало да ја донесете поради сами себе, а не за да импресионирате некое машко.
Прекинување на некое пријателство.

Доколку момчето ви брани да се дружите со други машки, дури и ако се работи за вашите пријатели од детството, тогаш веднаш откачете го. Доколку партнерот не верува во машко-женски пријателства, тоа многу говори за неговиот однос кон другите жени.

Жртвување на кариерата

Не морате да избирате меѓу љубовта и кариерата. Ако вашите деловни обврски му сметаат, преиспитајте ја вашата врска. Мажот кој ве сака мора да ве поддржува во работата и да ги брани вашите интереси.

Менување на стилот

Доколку тој сака дотерани и нашминкани жени, а тоа не е вашиот стил, можете понекогаш да го развеселите во такво издание. Но својот стил никогаш не треба да го менувате поради некое машко, а ниту вие да го принудувате тој да се менува поради вас.

Менување на фризурата

Тој сака блондинки, а вие сте бринета. Сака долга коса, а вие имате кратка. Дадете му до знаење дека вашиот стил и изглед е ваш избор.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close