5 работи кои ниту една ЖЕНА не би требала да ги ПРАВИ поради својот партнер!

Една од најважните работи во врската е да се остане верен на себе и да се задржи своето ЈАС.

Доколку некој побара поради него да го промените друштвото, хобито или која било друга работа, тоа е знак дека тоа лице не е за вас. Љубовната врска би требала да се гради на многу подлабоки темели од изгледот и облеката. Во љубовта нема место за површност, а личноста со која сте во врска треба да ве сака точно онакви какви што сте.

Еве кои работи не би требало никогаш да ги правите поради вашиот партнер:

Диета

Никогаш немојте поради вашето момче, маж… да бидете на диета. Одлуката за здрава исхрана или вежбање би требало да ја донесете поради сами себе, а не за да импресионирате некое машко.
Прекинување на некое пријателство.

Прочитајте и...  Ринго Стар го слави 80-от роденден - Честитки му пристигнаа и од вселената!

Доколку момчето ви брани да се дружите со други машки, дури и ако се работи за вашите пријатели од детството, тогаш веднаш откачете го. Доколку партнерот не верува во машко-женски пријателства, тоа многу говори за неговиот однос кон другите жени.

Жртвување на кариерата

Не морате да избирате меѓу љубовта и кариерата. Ако вашите деловни обврски му сметаат, преиспитајте ја вашата врска. Мажот кој ве сака мора да ве поддржува во работата и да ги брани вашите интереси.

Менување на стилот

Доколку тој сака дотерани и нашминкани жени, а тоа не е вашиот стил, можете понекогаш да го развеселите во такво издание. Но својот стил никогаш не треба да го менувате поради некое машко, а ниту вие да го принудувате тој да се менува поради вас.

Прочитајте и...  Мерсиха Смаиловиќ, активистка: Уморни сме да бидеме само дел од фолклорот кога треба да ја прикажеме мултиетничноста на општеството

Менување на фризурата

Тој сака блондинки, а вие сте бринета. Сака долга коса, а вие имате кратка. Дадете му до знаење дека вашиот стил и изглед е ваш избор.

Прочитај повеќе

Виц на денот – Натприродни способности

Слободен печат

Карлеуша го „запали“ Инстаграм! Пејачката во провокативно мини бикини (ВИДЕО)

Слободен Печат

Актерката Миа Фероу проговори за состојбата на својата ќерка: Сега сите се добро, но тоа беше тешка борба во која Ковид е брутален!

Слободен Печат

Гледањето порно филмови со партнерот е возбудливо, а докторите сега велат дека е и препорачливо!

Слободен печат

Дајан Китон (74) ги откри своите омилени стајлинзи: Таа е вистинска икона на стилот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Џони Деп го тужеше британскиот таблоид „The Sun“: Ме клеветеа дека сум насилник и ми ја уништија кариерата!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Жените во овие хороскопски знаци се најсурови!

Слободен Печат

Ринго Стар го слави 80-от роденден – Честитки му пристигнаа и од вселената!

Слободен печат

Дејвид Швимер ја откри вистината за продолжението на „Пријатели“: Еве кога ќе се снима новата епизода! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Дневна соба над Егејското море: Само доколку имате доволно храброст ќе седнете на овој двосед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Направил сам куќа и базен од кал користејќи наједноставен алат: Погледнете како му успеа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ви се насобрал стар леб? Денес за вечера подгответе ја оваа сочна и мека пита која се топи во устата (ВИДЕО)

Слободен печат