5 нешта кои секој пар треба да ги испроба во првата година од врската

Постојат некои нешта кои секој пар треба да ги искуси, а не се поврзани со бакнежите и сексот.

Токму овие нешта ќе ви покажат дали ја имате идеалната личност покрај себе и ќе ви помогнат да предвидите како врската би се развивала на подолг план.

Секако, не сте задолжени да составувате дијаграми и инфографици за карактерните особини на новиот партнер, но добро би било некаде во главата да водите лична евиденција.

Ова се пет нешта кои мора да ги пробате што порано, односно во текот на првата година од врската:

Заеднички да зготвите оброк

На овој начин ќе откриете дали сте создадени за тимска работа. Готвењето е само еден забавен начин кој ќе ви помогне да процените како ќе се снаоѓате натаму во врската. Следете го однесувањрто на партнерот, но и внимавајте на своето.

Да отидете на заедничко патување

Можеби првата година ви изгледа како прерано за заеднички одмор, но такво нешто мора да се случи што порано, макар и да се работи само за викенд. Вклучете ги сите сензори и видете како ќе функционирате далеку од дома.

Да имате барем една сериозна караница

Ако не се случи ниту најмал конфликт во 365 дена, тоа треба да е поалармантно отколку ако се карате и по неколкупати во месецот. Караниците се здрави, тие ќе ви покажат колку е стабилна врската.

Да се запознаете со по некоја блиска личност

Во прв момент тоа не мора да бидат родителите, туку брат/сестра и блиски пријатели. Но, ако сте заедно подолго од шест месеци добро би било неформално да ги видите родителите на партнерот, а и тој вашите. Сите ние сме слика на своето семејство, па така и вашата, а и претставата на другата страна за вас, се формираат врз поцврста основа.

Да уживате во тишина

Долгите разговори, смеењето, дружењето, бакнежите и сексот се важни, но научете дека и молкот има своја вредност.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп: Земам хидроксихлорокин како превентива

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат